News BOX OFFICE USA: Strażnicy zmiażdżyli konkurencję. Pół miliarda blisko - FilmPL
BoxOffice  |  08 Maj 2017 o 10:15  |  
komentarze: (0)
  |  
5.8 (5)
Niska frekwencja w amerykańskich kinach nie pokrzyżowała planów jednej z najważniejszych premier tego roku. "Strażnicy Galaktyki vol. 2" wystartowali w świetnym stylu, osiągając wynik 145 milionów dolarów. Jest to 17 najlepszy wynik otwarcia w USA. Pierwsza część zanotował zaledwie 94 miliony dolarów w pierwszym weekendzie wyświetlania, co tylko może świadczyć, że przygody Starlorda oraz kolorowej i bardzo ciekawej paczki była mocno oczekiwana. Warto również wspomnieć, że dwójka zanotowała już około 430 milionów dolarów wpływów z biletów na całym świecie, więc poziom połowy miliarda to tylko kwestia najbliższych 2 dni.

Zwiastun "Strażnicy Galaktyki vol. 2"


I jest to jedyna premiera, jaką mogliśmy zanotować w pierwszej dziesiątce Box Office'u USA. Premiera ta spowodowała, iż takie filmy jak "Szybcy i wściekli 8" czy "Dzieciak rządzi" zanotowały bardzo niską frekwencję a w rezultacie niskie wpływy kolejno 8,5 mln. i 6,2 mln. dolarów. pozostałe filmy nie osiągnęły nawet pułapu 5 milionów dolarów. W ubiegłym tygodniu indyjski film "Baahubali 2: The Conclusion" z wielkim sukcesem wdarł się do pierwszej dziesiątki rankingu, dziś już jest na 7 miejscu. Ostatnia pozycja w TOP 10 - "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski" zanotowały wynik zaledwie 1,8 miliona dolarów wpływu i są na wylocie zestawienia.

W najbliższy weekend w amerykańskich kinach najważniejszymi premierami będą filmy "Król Artur: Legenda miecza" oraz "Lowriders" .

We wtorek poznamy ostateczne wyniki Box Office'u USA minionego weekendu.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.

Gorące Wiadomości