Breaking Bad

  (2008)  serial

Terry McDonough
2012-08-14 00:00:00
45 min.
Plakat z serialu Breaking Bad (2008) - FilmPL
Więcej o serialu
Podstawowe Informacje
Strona główna serialu
Pełna Obsada (407)
Twórcy serialu (92)
Odcinki (66)
Więcej tytułów (7)
Daty premier (1)
Dystrybucja (1)
Studia filmowe
Opisy (1)

Multimedia
Zwiastuny (3)
Zdjęcia (6)
Plakaty (1)
Strony WWW (2)
Ścieżka Dźwiękowa/Soundtrack

Pozostałe Informacje
Recenzje
Powiązane tytuły
Nagrody (21)
DVD, Blu-Ray (6)
Newsy (3)
Box Office

Inne
Ciekawostki (22)
Zdjęcia z planu
Wpadki (20)
Cytaty
Oglądam serial
0
Wolę filmy
0
4.7 (7)
Ciekawostki 
Role
Rolę Waltera H. White'a odrzucili John Cusack i Matthew Broderick .
Miejsca kręcenia
Serial kręcono w Albuquerque (Nowy Meksyk, USA).
Serial miał być początkowo kręcony w Riverside (Kalifornia, USA). Ostatecznie zdjęcia powstały w Nowym Meksyku, gdyż stan ten oferował atrakcyjny zwrot nadpłaconego podatku na produkcję.
Inne
Walter w każdym odcinku nosi zieloną koszulkę, a Jesse w każdym odcinku nosi coś czerwonego.
RJ Mitte podobnie jak jego bohater - Walter Jr, naprawdę cierpi na porażenie mózgowe, jednakże jego przypadłość jest znacznie łagodniejsza niż granej postaci, w związku z czym musiał nauczyć się chodzić o kulach i spowalniać mowę specjalnie do serialu.
W scenach, w których bohaterowie palą metamfetaminę, tak naprawdę palą cukier, jednak go nie wdychają.
Pseudonim którym posługuje się główny bohater - Heisenberg, to nawiązanie do fizyka Wernera Heisenberga będącego jednym ze współtwórców mechaniki kwantowej.
Na początku jedenastego odcinka trzeciego sezonu widzimy reminiscencję z wyprawy Jessego i Jane na wystawę obrazów Georgii O'Keeffe. W pewnym momencie Jane mówi: "threw up in her mouth a little bit" (podeszło jej do gardła). W ironiczny sposób nawiązuje to do śmierci Jane z drugiego sezonu - udusiła się tam własnymi wymiocinami.
Według słów twórcy serialu Vince'a Gilligana, odcinek trzeciego sezonu zatytułowany "Fly" jest to tzw. "bottle episode" czyli taki odcinek, który został nakręcony za pozostałe z budżetu pieniądze, a który właściwie w żaden sposób nie popycha akcji do przodu.
W sekwencji otwierającej odcinek trzeciego sezonu zatytułowany "Kafkaesque" użyto wariacji utworu "Bolivia Theme"z filmu "Człowiek z blizną", który również opowiada o handlu narkotykami
Gdy w dziewiątym odcinku trzeciego sezonu, Gomez pokazuje Hankowi na mapie gdzie jest rozprowadzana niebieska metaamfetamina, wspomina o miasteczku Farmington. Jest to nawiązania do fikcyjnego dystryktu Farmington z serialu "Świat gliniarzy" .
Tytuł finałowego odcinka pierwszego sezonu (A No-Rough-Stuff-Type Deal) to tekst pochodzący z filmu braci Coen "Fargo" .
Tytuł szóstego odcinka pierwszego sezonu (Crazy Handful of Nothin') to tekst z filmu "Nieugięty Luke", a odnosi się on do blefu Walta i wybuchu jego chemikaliów pod koniec epizodu.
Tytuł odcinka trzeciego sezonu "I See You" to gra słów. Odnosi się on do "I.C.U." (fonetycznej wymowy tytułu), czyli oddziału intensywnej terapii, na który na początku odcinka, trafiają Hank i jeden z Kuzynów.
Gdy w odcinku "One minute" Hank odbiera telefon informujący go o planowanym zamachu na jego życie, zegar pokazuje godzinę 3:07. "One minute" jest siódmym odcinkiem trzeciego sezonu serialu.
Za każdym razem, gdy Gus Fring prowadzi rozmowy biznesowe, ma ręce położone na stole na widoku.
Podczas zdjęć wprowadzenie prostytutki Wendy zostało na krótko przerwane, gdy pewien nie-aktor próbował podjąć aktorkę Julię Minesci, biorąc ją omyłkowo za prawdziwą prostytutkę.
Na początku ostatniego odcinka drugiego sezonu ojciec Jane pytany jest o imię matki dziewczyny, na co odpowiada: "Bishop". Gdy później wraca do jej mieszkania, na ścianie widać wiszące zdjęcie Elizabeth Bishop, najwybitniejszej amerykańskiej poetki XX wieku.
Na potrzeby serialu Bryan Cranston otrzymał kilka lekcji z podstaw chemii od profesora Uniwersytetu Południowej Kalifornii, dzięki czemu aktor mógł poprawić niektóre błędy scenariusza. Z kolei prawdziwy agent DEA (Amerykańskie Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii) pokazał obsadzie i ludziom pracującym przy realizacji serialu, jak się robi metamfetaminę.
W odcinku "Buried" Saul proponuje Walterowi, żeby wysłać Hanka w "podróż do Belize", co nie oznaczało w tym przypadku wycieczki, tylko morderstwo. Biuro podróży Belize Tourism Board nie zraziło się tym faktem i postanowiło wykorzystać to jako chwyt marketingowy, proponując Vince'owi Gilliganowi i ośmiu członkom obsady serialu darmowe wakacje w ich przyjaznym dla turystów kraju.
Cała produkcja serialu składa się z 62 epizodów. 62 pierwiastkiem w układzie okresowym jest samar, którego używa się do leczenia raka płuc (choroba Walta).
Współrzędne z kuponu Mr. White?a (N 34, 59?, 20?, W 106, 36?, 52) wskazują miejsce, w którym kręcony był serial.
Podobne filmy
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.