Breaking Bad

  (2008)  serial

Terry McDonough
2012-08-14 00:00:00
45 min.
Plakat z serialu Breaking Bad (2008) - FilmPL
Więcej o serialu
Podstawowe Informacje
Strona główna serialu
Pełna Obsada (407)
Twórcy serialu (92)
Odcinki (66)
Więcej tytułów (7)
Daty premier (1)
Dystrybucja (1)
Studia filmowe
Opisy (1)

Multimedia
Zwiastuny (3)
Zdjęcia (6)
Plakaty (1)
Strony WWW (2)
Ścieżka Dźwiękowa/Soundtrack

Pozostałe Informacje
Recenzje
Powiązane tytuły
Nagrody (21)
DVD, Blu-Ray (6)
Newsy (3)
Box Office

Inne
Ciekawostki (22)
Zdjęcia z planu
Wpadki (20)
Cytaty
Oglądam serial
0
Wolę filmy
0
4.7 (7)
Błędy / Wpadki w serialu 
Wskazówka sekundowa, znajdująca się nad kserem, w Beneke Fabricato, nie porusza się.
W s05e08 kiedy Walter opuszcza dom Jessego, Jesse rzuca broń na podłogę. Wyraźnie widać że w pierwszym ujęciu kamery wyrzucony pistolet zatrzymuje się rękojeścią w kierunku drzwi wyjściowych, natomiast w kolejnum ujęciu kamery (z góry) rękojeść skierowana jest w kierunku okna z firankami.
W odcinku "Grilled" Hank pyta matkę Jesse'ego, czy jej syn wciąż jeździ Chevroletem Monte Carlo z 1989. Produkcja tego modelu Chevroleta ustała jednak w 1988, a dodatkowo stylistyka samochodu Jesse'ego wskazuje na wcześniejszy model auta, z 1981 lub 1982.
W odcinku "Gliding Over All" wujek Todda mówi, że zamordowanie w tym samym czasie 10 osób w kilku różnych więzieniach jest trudniejsze niż akcja, w której zabito Osamę Bin Ladena. Akcja tego odcinek dzieje się w 2010 roku (w oparciu o ciągłość fabuły), podczas gdy Bin Laden zginął w maju 2011.
W odcinku "Seven Thirty-Seven", kiedy Gonzo leży martwy na ziemi możemy zauważyć, że oddycha.
W odcinku "Bit by a Dead Bee" Hank mówi, że karabin używany przez Tuco to M16. Widzimy jednak, że jest to karabin M4 (lub któraś z jego wersji), co Hank powinien wiedzieć jako agent DEA.
W odcinku "4 Days Out", kiedy Walter wchodzi i wychodzi z lotniska, w szklanych drzwiach automatycznych możemy zauważyć odbicie ekipy telewizyjnej.
W odcinku "Phoenix", kiedy Walter wchodzi tylnymi drzwiami do mieszkania Jessego, w oknie możemy zauważyć członków ekipy telewizyjnej.
W odcinku "Phoenix", kiedy Jesse rzuca szklanym kubkiem w Waltera i trafia w ścianę, tablica pierwiastków chemicznych zaczyna się zwijać jeszcze przed uderzeniem. Oprócz tego, w późniejszych ujęciach możemy zauważyć, że na podłodze nie ma ani śladu stłuczonego szkła.
W odcinku "ABQ", kiedy człowiek Saula usuwa obciążające dowody z sypialni Jessego możemy zauważyć, że martwa Jane wyraźnie oddycha.
W odcinku "Crawl Space" Jesse gra w "Sonic Adventure 2: Battle" na Xbox 360, mimo że ta gra nie jest dostępna na Xbox.
W odcinku "Buyout", kiedy Jesse je kolację z Waltem i Skyler, trzymany przez niego widelec zmienia swoje ułożenie za każdym razem, kiedy zmienia się kąt kamery.
W odcinku "Gliding Over All", kiedy Walter wychodzi z toalety po wizycie u lekarza, w podajniku ręczników możemy zauważyć odbicie kamerzysty.
W odcinku "Buried" Walt kupuje kupon lotto z liczbami oznaczającymi współrzędne miejsca, gdzie zakopał pieniądze. Jednak obok numerów na kuponie są litery "QP", oznaczające "Quick Pick" (metoda "chybił trafił"). Skoro Walt chciał mieć konkretne liczby, nie mógł grać tą metodą, gdyż szansa trafienia odpowiedniego kuponu byłaby znikoma.
W odcinku "Rabid Dog" (5x12), kiedy Jesse zaczyna rozlewać benzynę w salonie, na podłodze obok kominka możemy dostrzec cień innej osoby.
W odcinku "Ozymandias" (5x14), na początku strzelaniny Walt chowa się na podłodze samochodu, w trakcie czego spadają mu okulary. Po strzelaninie, kiedy Jack zaczyna rozmawiać z Hankiem, Walt pojawia się w tylnym oknie pojazdu z założonymi okularami. Jednak skoro przez całą scenę miał ręce skute za plecami, nie mógłby podnieść okularów i z powrotem ich założyć.
W odcinku "Half Measures" (3x12) w scenie gdy Walter czeka na Jesse'ego w biurze Saul'a, w różnych ujęciach waga stojąca na stole raz jest obciążana z jednej strony, a innym razem zrównoważona.
W S04E01 kiedy Fring po zamordowaniu swego pracownika Victora w laboratorium upuszcza jego ciało pod nogi Walta i Jessego, wyraźnie widać (z ujęcia z góry), jak krew szybko spływa wąskim strumieniem w stronę krzesła, na którym siedzi Pinkman, natomiast w kolejnym ujęciu kamery (z dołu) już nie ma śladu po strudze krwi, lecz krew wypływa spod ciała Victora bardzo powoli, tworząc zupełnie inny kształt - okrąg.
W odcinku "Felina", gdy Walter rzuca komórkę po rozmowie z Lydią, telefon zmienia miejsca na ziemi pomiędzy ujęciami.
Pod koniec odcinka "Granite State", kiedy Walter zamawia w barze whisky Dimple Pinch, barman nalewa mu około 1/5 szklanki. Dwie minuty później pokazane jest ujęcie szklanki, która jest teraz nie tylko mniejsza niż poprzednio, ale także w połowie pełna.
Podobne filmy
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.