What Ever Happened to Baby Jane?

Robert Aldrich
2014-09-17 00:00:00
2 godz. 14 min.
Plakat z filmu Co się zdarzyło Baby Jane? (1962) - FilmPL
Plakat z filmu Co się zdarzyło Baby Jane? (1962) - FilmPL
Plakat z filmu Co się zdarzyło Baby Jane? (1962) - FilmPL
Plakat z filmu Co się zdarzyło Baby Jane? (1962) - FilmPL
Więcej o filmie
Podstawowe Informacje
Strona główna filmu
Pełna Obsada (33)
Twórcy filmu (16)
Więcej tytułów (24)
Daty premier (17)
Dystrybucja
Studia filmowe (3)
Opisy (1)

Multimedia
Zwiastuny (1)
Zdjęcia (18)
Plakaty (8)
Strony WWW (1)
Ścieżka Dźwiękowa/Soundtrack

Pozostałe Informacje
Recenzje
Powiązane tytuły
Nagrody
DVD, Blu-Ray
Newsy
Box Office

Inne
Ciekawostki (14)
Zdjęcia z planu
Wpadki (6)
Cytaty
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
4 (1)
Ciekawostki 
Role
Początkowo rolę Edwina Flagga miał zagrać Peter Lawford .
Do roli Blanche Hudson były brane pod uwagę: Tallulah Bankhead, Claudette Colbert, Olivia de Havilland i Marlene Dietrich .
Do roli Jane Hudson były brane pod uwagę: Ingrid Bergman, Susan Hayward (odrzuciła propozycję), Rita Hayworth, Katharine Hepburn, Jennifer Jones, Ginger Rogers i Barbara Stanwyck .
William Frye i Bette Davis próbowali zainteresować reżyserią filmu Alfreda Hitchcocka, ten jednak był zajęty promocją filmu "Psychoza" i pracą nad filmem "Ptaki" .
Miejsca kręcenia
Film był kręcony w Los Angeles i Malibu (Kalifornia, USA).
Inne
Peruka, którą Bette Davis nosiła w filmie, wcześniej była noszona przez Joan Crawford w innym filmie. Żadna z aktorek o tym nie wiedziała, gdyż peruka została ponownie przerobiona i Crawford jej nie rozpoznała.
Podczas produkcji filmu Bette Davis miała na planie automat z Coca-Colą, by denerwować Joan Crawford, której zmarły mąż był dyrektorem generalnym Pepsi-Coli. Crawford osobiście zarządzała kampanią reklamową.
W scenie, gdy Baby Jane kopie siostrę, Bette Davis kopnęła Joan Crawford w głowę, w wyniku czego Crawford odniosła rany wymagające założenia szwów. W odwecie Crawford włożyła sobie do kieszeni obciążniki, więc kiedy Davis musiała wlec jej bezwładne ciało, nadwyrężyła sobie plecy.
Występując w talk show podczas promocji filmu, Bette Davis powiedziała dziennikarzowi, że kiedy ona i Joan Crawford po raz pierwszy zostały zasugerowane do odegrania głównych ról w tym filmie, szef wytwórni Warner Bros. Jack L. Warner odpowiedział: "Nie dam złamanego pensa na żadną z tych dwóch starych wiedźm." Opowiadając tę historię, Davis śmiała się sama z siebie. Następnego dnia rzekomo dostała telegram od Crawford, w którym ta napisała: "W przyszłości proszę nie wspominać o mnie jako o starej wiedźmie!"
Finałowa scena na plaży była kręcona w Malibu (Kalifornia), w tym samym miejscu, gdzie reżyser Robert Aldrich kręcił finałową scenę do filmu "Śmiertelny pocałunek" (1955). Gdy Blanche wyznaje Jane prawdę, w tle widać ten sam dom, który został wysadzony w powietrze przez tajemnicze pudełko zawierające materiały wybuchowe w "Śmiertelnym pocałunku"
Bette Davis napisała w swojej książce “This N’ That”, że pierwotnie film miał być nakręcony w kolorze. Bette sprzeciwiła się temu mówiąc, że to zrobiłoby ze smutnej historii ładną opowieść.
Sceny z filmów z młodą Jane pochodzą z filmów "Parachute Jumper" i "Ex-Lady" . Kiedy Bette Davis usłyszała, że do filmu będą potrzebne jej słabe role z tego okresu, Bette (pół żartem) odpowiedziała że każdy z jej ówczesnych filmów będzie dobry.
W scenach, gdy Jane naśladuje głos Blanche, głos, który słyszymy należy do Joan Crawford, a nie do Bette Davis . Davis nie potrafiła odpowiednio odtworzyć głosu Crawford.
Daty
Zdjęcia do filmu trwały od 23 lipca do 12 września 1962 roku.
Podobne filmy
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.