Star Wars - The Empire Strikes Back

Wojciech Paszkowski
2009-06-08 00:00:00
2 godz. 4 min.
Plakat z filmu Gwiezdne Wojny - Imperium kontratakuje (1980) - FilmPL
Więcej o filmie
Podstawowe Informacje
Strona główna filmu
Pełna Obsada (94)
Twórcy filmu (31)
Więcej tytułów (42)
Daty premier (60)
Dystrybucja (1)
Studia filmowe (1)
Opisy (1)

Multimedia
Zwiastuny (2)
Zdjęcia (4)
Plakaty (1)
Strony WWW (2)
Ścieżka Dźwiękowa/Soundtrack

Pozostałe Informacje
Recenzje
Powiązane tytuły (9)
Nagrody
DVD, Blu-Ray (9)
Newsy (1)
Box Office

Inne
Ciekawostki (34)
Zdjęcia z planu
Wpadki (23)
Cytaty (5)
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
4 (4)
Błędy / Wpadki w filmie 
W scenie na śmietnisku w mieście w chmurach, kiedy to Chewbacca (Peter Mayhew) znajduje rozmontowanego C-3PO (Anthony Daniels), zauważyć można ekipę filmującą. Jej odbicie widoczne jest na metalicznej głowie C-3PO.
Zaraz po scenie, kiedy to Yoda (Frank Oz) mówi do Luke'a (Mark Hamill) na Dagobah, że ten jeszcze będzie się bał podczas szkolenia Jedi, ukazana jest scena lotu Gwiezdnego Niszczyciela w pasie asteroidów. Pierwsza eksplodująca asteroida wybucha, zanim trafi ją promień z Niszczyciela.
Jedna z początkowych scen filmu ukazuje Luke'a (Mark Hamill) atakowanego przez śnieżną bestię Wampę. Wyraźnie widać, że bestia uderza Skywalkera w tył głowy. Jednak w kolejnym ujęciu Luke, zamiast z tyłu głowy, ślady pazurów potwora ma na twarzy.
Kiedy Han (Harrison Ford) i Leia (Carrie Fisher) udają się z Landem (Billy Dee Williams) na obiad, zauważyć można, że Han najpierw widoczny jest po prawej stronie Lei, a w kolejnym już ujęciu zamienia się miejscem z Lando - Lando nagle znajduje się po prawej stronie księżniczki, a Han po lewej.
Podczas walki Luke'a z Vaderem w Mieście Chmur, na chwilę przed tym, jak Luke stracił dłoń, Vader z ogromnym impetem uderza swym mieczem świetlnym w barierkę. Efektem tego są sypiące się ogromnym strumieniem iskry. W pewnym momencie można zauważyć, że do tryskającej iskrami barierki przymocowane jest taśmą klejącą urządzenie pirotechniczne, wywołujące te iskry.
Kiedy Leia (Carrie Fisher), Lando (Billy Dee Williams) i droidy próbują ocalić Hana (Harrison Ford) z rąk Boby Fetta (Jeremy Bulloch), nie widać aby Lando miał przy sobie jakąś broń. Kilka ujęć później Calrissian strzela do szturmowców z broni, która nie wiadomo w jaki sposób wzięła się w jego rękach.
W scenie wymiany ognia między szturmowcami i uciekającym Lando (Billy Dee Williams), Leią (Carrie Fisher) i robotami, widać jak Chewbacca (Peter Mayhew) oddaje dwa strzały. Jednak oba strzały, pomimo że wystrzelone z trochę innej pozycji, trafiają dokładnie w to samo miejsce.
Gdy statek Hana Solo (Harrison Ford) znajduje się w brzuchu kosmicznego potwora, podczas gdy księżniczka Leia (Carrie Fisher) wypowiada kwestię "Captain, being held by you is hardly enough to get me excited" (kapitanie, bycie przetrzymywaną przez ciebie to trochę za mało by mnie podniecić) widać, że Solo w tym samym czasie porusza ustami wypowiadając tę samą kwestię. Później Carrie Fisher przyznała, że w czasie kręcenia tej sceny była pod wpływem narkotyków i po prostu zapomniała swoją kwestię.
Po tym, jak Luke (Mark Hamill) wchodzi po drabinie do swojego statku ta znika w następnym ujęciu.
Kiedy Luke (Mark Hamill) mówi do swojego tauntauna: "Hej, co się stało? Czujesz coś?" w górnej części ekranu widać mikrofon.
W momencie kiedy Han (Harrison Ford) mówi do Chewbacci (Peter Mayhew) "Księżniczka - musisz się nią zaopiekować" jego usta poruszają się inaczej i nie pasują do wypowiadanej kwestii. To samo stanie się kilka chwil później przy wypowiedzi Lando (Billy Dee Williams).
Kurtka Solo (Harrison Ford), przed zamrożeniem w karbonicie, pojawia się i znika pomiędzy ujęciami. W wersji z 2004 próbowano to naprawić, nadając kurtce ten sam kolor co koszuli, jednak błąd dalej jest widoczny.
Kiedy Luke (Mark Hamill) skacze do komory z karbonitem wyraźnie słychać dźwięk trampoliny, na której się odbija.
Luke (Mark Hamill), uciekając z jaskini zła, ma cały czas włączony miecz świetlny w dłoni. Jednak w pewnym momencie słyszymy niepasujący do niczego odgłos gaśnięcia miecza.
Kiedy Luke (Mark Hamill) staje na jednej ręce podczas treningu u Yody (Frank Oz), druty, które podtrzymują go za nogi są widoczne.
Podczas bitwy na Hoth kilku żołnierzy pada na ziemię, pomimo, że nikt do nich nie strzelał.
Tauntaun, na którym jeździ Luke (Mark Hamill), nie pozostawia śladów na śniegu.
W scenie, kiedy Luke (Mark Hamill) traci rękę, widać że miecz świetlny Vadera (David Prowse) chybił i nie trafił w nadgarstek.
Po tym gdy Luke używa mocy, by podnieść swój statek na Dagobah, idzie on po swoją kurtkę. Gdy Yoda podnosi statek, Luke ma niezapiętą kurtkę, ale gdy, chwilę później obchodzi on swój statek, kurtka jest zapięta.
Gdy śnieżne ścigacze szukają Luke'a i Hana na planecie Hoth, na krawędziach gogli pilotów widać odbicie niebieskiego ekranu. 
Han pomaga Lei przy naprawie Sokoła Millenium na asteroidzie, a chwilę później zaczynają się całować. Gdy przeszkadza im C-3PO, widać jak oboje obejmują się ramionami, ale chwilę wcześniej ręce Lei dotykały głowy Hana. 
Podczas bitwy na Hoth Luke mówi, że AT-AT nie da się zniszczyć laserem, bo mają zbyt mocny pancerz i trzeba kablami obwiązać nogi tych pojazdów, by je pokonać. Jednak gdy pierwszy AT-AT zostaje powalony na ziemię przez kable, pewien ścigacz wysadza go w powietrze laserem.
W czasie rozmowy Hana i Lei na Sokole Millenium na temat Lando, widać jak C-3PO oddycha, mimo iż chwilę wcześniej został wyłączony.
Podobne filmy
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.