Jestem legendą

  (2007)  film

I Am Legend

Francis Lawrence
2016-12-04 09:34:21
1 godz. 41 min.
Plakat z filmu Jestem legendą (2007) - FilmPL
Plakat z filmu Jestem legendą (2007) - FilmPL
Plakat z filmu Jestem legendą (2007) - FilmPL
Plakat z filmu Jestem legendą (2007) - FilmPL
Więcej o filmie
Podstawowe Informacje
Strona główna filmu
Pełna Obsada (93)
Twórcy filmu (32)
Więcej tytułów (29)
Daty premier (58)
Dystrybucja (1)
Studia filmowe (7)
Opisy (1)

Multimedia
Zwiastuny (1)
Zdjęcia (20)
Plakaty (22)
Strony WWW (1)
Ścieżka Dźwiękowa/Soundtrack

Pozostałe Informacje
Recenzje
Powiązane tytuły
Nagrody
DVD, Blu-Ray (3)
Newsy
Box Office

Inne
Ciekawostki (19)
Zdjęcia z planu
Wpadki (3)
Cytaty
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Ciekawostki 
Role
Warner Bros. Pictures wykupiło prawa do ekranizacji powieści Mathesona już w latach siedemdziesiątych. Początkowo planowano ją sfilmować w 1990 roku. Reżyserem miał być Ridley Scott, a do głównej roli przymierzany był Arnold Schwarzenegger . Realizacja nie doszła do skutku ze względu na roztrwoniony budżet. Propozycja podjęcia się produkcji padła również w 1998 roku. Stanowisko reżysera miał objąć Rob Bowman, ale ostatecznie postanowił stanąć za kamerą projektu "Z archiwum X". W 2002 reżyserem miał zostać Michael Bay, ale ostatecznie pochłonęła go praca nad filmem "Bad Boys II" . Propozycję odrzucił także Guillermo del Toro, aby zająć się produkcją "Hellboy: Złota armia" .
Cameron Monaghan był brany pod uwagę do roli Ethana. Ostatecznie rolę dostał Charlie Tahan .
Will Smith przez kilka miesięcy trenował, by uzyskać szczupłą i bardziej wysportowaną sylwetkę. Schudł do roli prawie 10 kg.
Na różnych etapach produkcji do głównej roli rozważani byli Arnold Schwarzenegger, Nicolas Cage, Ted Levine, Tom Cruise, Michael Douglas, Mel Gibson oraz Daniel Day-Lewis .
Miejsca kręcenia
Zdjęcia do filmu kręcono również na pokładzie - zacumowanego przy nowojorskim pirsie nr 86 - lotniskowca "USS Intrepid", który (od 1982 roku) pełni funkcję statku-muzeum.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) i w Los Angeles (Kalifornia, USA)
Inne
Will Smith opuścił na kilka dni plan zdjęciowy by zjawić się na ślubie Toma Cruise'a i Katie Holmes w Rzymie.
Studio filmowe wydało aż 5 milionów dolarów, aby przez 6 kolejnych nocy stycznia móc realizować zdjęcia na terenie Nowego Jorku (aktualnie, jest to najdroższe tego typu przedsięwzięcie w historii miasta).
W zdjęciach na nowojorskim "Brooklyn Bridge" - retrospekcja, ukazująca ewakuację miasta - brało udział 250 członków ekipy filmowej, aż 1000 statystów (w skład, których wchodziło 160 żołnierzy Gwardii Narodowej w pełnym rynsztunku), wiele pojazdów wojskowych (m.in. kilka Humvee i trzy opancerzone Strykery) oraz parę jednostek pływających Straży Wybrzeża.
Rozpoczęcie zdjęć na "Brooklyn Bridge" wymagało uzyskania zgody aż 14 amerykańskich agencji rządowych.
Warner Bros Pictures wykupiło prawa do zekranizowania powieści "Jestem legendą" Richarda Mathesona już w latach 70. ubiegłego stulecia.
Guillermo del Toro był 1-szym w kolejce reżyserem, z którym Will Smith chciał pracować przy tworzeniu tego projektu. Gdy ten nie wyraził zainteresowania, w 2002 roku, padła propozycja osoby Michaela Baya. Ostatecznie jednak, Bay i Smith zrezygnowali z tego pomysłu, by wspólnymi siłami nakręcić "Bad Boys II" .
Pochodzący z albumu La Sexorcisto, utwór "I Am Legend" formacji White Zombie - w swej treści - zawiera sporo nawiązań do powieści Richarda Mathesona.
Zdjęcia do filmu rozpoczęto zanim gotowa była ostateczna wersja scenariusza.
Rośliny, którymi postanowiono upiększyć opustoszały Nowy Jork, sprowadzono aż ze stanu Floryda.
Wszystkie obrazy w domu Dr Neville'a pochodzą z Museum of Modern Art z Nowego Jorku.
Fikcyjny film "Batman/Superman" był planowany na rok 2010 (plakat widziany podczas jednej z początkowych scen na Times Square) - jednakże - jeśli wszyscy byli albo zainfekowani albo zmarli trzy lata wcześniej nie miałby kto go tam umieścić.
Twórcy filmu, aby zapoznać się z obecnym stanem wiedzy naukowej dotyczącej wirusów i wirusologii, odbyli spotkania z naukowcami pracującymi w laboratoriach trzeciej klasy bezpieczeństwa biologicznego. Bada się w nich najbardziej niebezpieczne i śmiertelne substancje świata.
Daty
Zdjęcia do filmu kręcono od 23 września 2006 r. do 31 marca 2007 r.
Podobne filmy
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.