Nasza klasa

  (2007)  film

Klass

Ilmar Raag
2009-06-08 00:00:00
1 godz. 37 min.
Plakat z filmu Nasza klasa (2007) - FilmPL
Więcej o filmie
Podstawowe Informacje
Strona główna filmu
Pełna Obsada (30)
Twórcy filmu (16)
Więcej tytułów (0)
Daty premier (1)
Dystrybucja
Studia filmowe
Opisy (1)

Multimedia
Zwiastuny
Zdjęcia (4)
Plakaty (1)
Strony WWW
Ścieżka Dźwiękowa/Soundtrack

Pozostałe Informacje
Recenzje
Powiązane tytuły
Nagrody
DVD, Blu-Ray
Newsy
Box Office

Inne
Ciekawostki
Zdjęcia z planu
Wpadki
Cytaty
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
3 (1)
Opisy filmu 
Po lekcji wychowania fizycznego chłopcy postanawiają wepchnąć Joosepa do dziewczęcej przebieralni. Nie ma w tym nic dziwnego - chłopak jest nieustannie dręczony przez innych. Tym razem jednak męczarnia trwa krócej. W obronie Joosepa staje bowiem Kaspar. To zdarzenie powoduje napięcie pomiędzy Kasparem, a jednym z najpopularniejszych w klasie chłopców - Andersem. Tej samej nocy, na domowej imprezie, Anders zaczepia Kaspara, uważając, że ten naruszył jego klasową pozycję.

Podczas przerwy Joosep zostaje ukarany. Chłopcy kopią go, a następnie wycinają z butów znak markowy, mówiąc, że firmowe buty nie nadają się dla ofermy. Joosep pojawia się na następnych zajęciach bez butów, tłumacząc nauczycielce, że markowe ubrania służą tylko do ukrycia własnej pustki i ostentacyjnie wycina logo ze swojej koszulki. Tego dnia Joosep i Kaspar wracają do domu razem. Chłopcy z klasy zaczynają rozpowiadać plotki, że ci dwaj są gejami. Z biegiem dni napięcie w klasie rośnie. Joosep jest maltretowany na oczach Kaspara. Wreszcie prosi swojego sprzymierzeńca, by przestał mu pomagać. Joosep chce przeczekać ten trudny okres do momentu, kiedy zmieni szkołę.

W domu matka Joosepa zauważa ślady pobicia. Dzwoni do szkoły, choć ojciec chłopca uważa, że w takich sytuacjach mężczyzna powinien radzić sobie sam. Po telefonie nauczycielka postanawia porozmawiać z uczniami. Dla klasy oznacza to jednak tylko tyle, że Joosep, jako kabel, zasługuje na jeszcze większą karę. Doprowadzają do sytuacji, w której Joosep i Kaspar przeżywają poniżenie, jakiego nigdy dotąd nie doznali. Granica zostaje przekroczona. Jeśli cały świat dowie się o tym, co się stało, Joosep już nigdy nie będzie mógł zacząć nowego życia. Całe szczęście, jego ojciec, wojskowy, trzyma w domu broń...
redakcja (08 czerwiec 2009)
Podobne filmy
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.