NEWS
Film  |  17 Sierpień 2011  |  komentarze: (0)
Hity Kinowe 2012 roku
Tagi: hity kinowe 2012, hity kinowe, 2012, sherlosk holmes, król lew, 3d, kot w butach, alvin i wiewiórki, underworld, awakening, chwila nieuwagi, czyli drugi sztos, sztos 2, muppets, starcie tytanów, faceci w czerni, niesamowity spider-man, spiderman, epoka

1.3 (6 )
Zobaczcie co nas czeka w roku 2012. Zapraszamy na przegląd premier.

Jeszcze nie minęły wakacje roku 2011, jeszcze nie rozpoczął się rok szkolny oraz akademicki, a już większość z filmowych kinomaniaków zastanawia się lub za chwilę się będzie zastanawiać, na jaki film pójść do kina w roku 2012. Rok ten jest szczególny dla Polski, gdyż w 2012 odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, których gospodarzami są Polska oraz Ukraina.

Wróćmy jednak do wydarzeń jakie nas czekają w 2012 roku. Nie wąpliwie będzie to rok technologii 3D, gdyż średnio co 3 film jaki pojawi się w naszych kinach w przyszłym roku będzie lub jest kręcony w tej techonologii. Będzie to również rok kontynuacji wielkich hitów kinowych z przed lat, a również co jest niespodzianką - ponowne premiery starszych hitów kinowych w wersji 3D, których pierwszym z tej serii filmem jest Król Lew z 1994 roku w wersji 3D.

Zapraszamy do krótkiego przeglądu hitów kinowych 2012 roku. Poniższa prezentacja filmów została usystematyzowana według konkernych lub orientacyjnych dat premier (dane zostały zebrane na podstawie wielu źródeł z Internetu):"Sherlock Holmes: Gra cieni" (ang. Sherlock Holmes: A Game of Shadows) - polska premiera: 2012-01-05 - Kontynuacja pierwszej części, akcja rozgrywa się rok po wydarzeniach z pierwszego filmu, w 1891 roku. Genialny detektyw Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) i jego oddany przyjaciel Dr John Watson (Jude Law) ponownie łączą swoje siły by pokonać największego złoczyńcę świata - Profesora Moriarty (Jared Harris).

"Kot w butach" (Puss in Boots) - polska premiera: 2012-01-06 - Władający szpadą kot, oraz główny adwersarz Shreka, wyrusza na swoją własną przygodę. Kot w Butach organizuje skok, którego celem jest kradzież mitycznej gęsi znoszącej złote jaja.

"Alvin i Wiewiórki 3" (Alvin and the Chipmunks: Chip-Wrecked) - polska premiera: 2012-01-13 - Powrót najsłynniejszych wiewiórek świata i to w cyfrowej wersji 3D. Głównym tłem najnoweszej części jest nawiązanie do Titanica. Zobaczcie zwiastun to się przekonacie.


"Underworld: Przebudzenie" (Underworld: Awakening) - polska premiera: 2012-01-20 - Tuż po wybudzeniu się z piętnastoletniego stanu uśpienia, Selena dowiaduję się, że ma 14-letnią córkę - Nissę, która jest hybrydą wampira i lykanina. Gdy ją odnajduje, los stawia przed nimi wyzwanie. Muszą powstrzymać Biocom przed stworzeniem superlykanów. Silniejsi od swoich genetycznych przodków stanowiliby wielkie zagrożenie dla rasy wampirów.

"Sztos 2" - polska premiera: 2012-01-20 w końcu polska premiera i to jaka po tylu latach - Drugi Sztos to historia, w której śledzimy losy bohaterów znanych nam z pierwszej części filmu. Są tez dwie nowe, bardzo istotne osoby: Janek, nowy przyjaciel Synka i Królik główny czarny charakter opowieści, wysoki oficer SB, postać perfidna i groźna.


"Muppety" - polska premiera: 2012-01-27 - Film to opowieść o Muppetach, które muszą uratować swój teatr przed magnatem przemysłu naftowego. Tak się bowiem pechowo złożyło, że teatr zbudowany został na wielkich złożach ropy.

"Ghost Rider 2" - polska premiera: Luty 2012 - Film będzie przedstawiać dalsze losy Johnny'ego Blaze'a, motocyklisty, który tym razem będzie musiał pokonać diabła chcącego przejąć ciało jego syna.


"Gniew tytanów" (ang. Wrath of the Titans) - polska premiera: 2012-04-13 - Druga część filmu o przygodach Perseusza, w której pojawić się mają także, pamiętani z pierwszej części, Zeus, Hades i Io.

"Faceci w czerni 3" (ang. Men in Black III) - polska premiera: 2012-05-25 - Kolejna cześć kultowej serii o agentach specjalnej jednostki rządowej. Zadaniem jednostki jest zajmowanie się kontaktami z Obcymi i utrzymywaniem społeczeństwa w nieświadomości, jak częste są wizyty przybyszów z kosmosu?


"Niesamowity Spider-Man" (ang. The Amazing Spider-Man) - polska premiera: 2012-07-06 - Peter Parker tym razem uczy się jeszcze w liceum. Musi pogodzić się z tym, kim się stał, i wybaczyć sobie śmierć wuja, którego ? tak mu się wydaje ? mógł uratować.


"Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów" (Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów) - polska premiera: 2012-07-06 - Bohaterowie Epoki lodowcowej powracają w cyfrowej wersji 3D, by stawić czoła kolejnym wyzwaniom, w tym wędrówce kontynentów, która może zagrozić przyszłości ich świata.

"Madagaskar 3" - polska premiera: 2012-08-03 - Alex, Marthy, Gloria i Melman wciąż próbują wrócić do swojego rodzinnego Nowego Yorku. Tym razem droga ta wiedzie przez Europę, podróżują pod wprost wymarzoną dla nich przykrywką - zwierząt cyrkowych.


"Hobbit: Niezwykła podróż" - polska premiera: 2012-12-28 - pierwsza powieść J.R.R. Tolkiena osadzona w mitycznym Śródziemiu i stanowi swoiste wprowadzenie do Władcy Pierścieni. Bilbo Baggins wyrusza wraz z czarodziejem Gandalfem i grupą trzynastu krasnoludów (Thorin, Oin, Glóin, Balin, Dwalin, Fíli, Kili, Dori, Nori, Ori, Bifur, Bofur, Bombur) na wyprawę, której celem jest mroczna siedziba straszliwego smoka Smauga i znajdującego się tam drogocennego skarbu...

Na zakończenie wspomnijmy o absolutnych Hitach Filmowych wszech czasów, które w 2012 zostaną ponownie zaprezentowane ale w wersji 3D. Mowa tutaj o:"Gwiezdne wojny - Mroczne widmo" 3D (ang. Star Wars - The Phantom Menace 3D) polska premiera: 2012-02-10 - Początek słynnej gwiezdnej sagi odświeżona w wersji 3D (pierwowzór z 1999 roku). Dwaj rycerze Jedi przylatują na planetę Naboo, aby zażegnać konflikt z Federacją Handlową. Okazuje, że konflikt jest tylko przykrywką do inwazji na planetę. Rycerze Jedi ratując królową Amidalę zatrzymują się na planecie Tatooine, gdzie poznają młodego niewolnika - Anakina Skywalkera.

"Titanic" 3D - polska premiera: 2012-04-13 - W słoneczny, kwietniowy dzień w 1912 roku, na angielskim wybrzeżu arystokratyczna rodzina wraz z 17-letnią Rose (Kate Winslet) wchodzi na pokład Titanica, udając się w podróż do Stanów Zjednoczonych. Pół godziny później grający w pokera w tanim, portowym barze 23-letni Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) wygrywa szczęśliwym trafem bilet III klasy na rejs Titanicem. W ostatniej chwili przed wypłynięciem statku wbiega na jego pokład. Tak zaczyna się wielka historia miłosna, która miała odmienić życie pięknej, bogatej, lecz nieszczęśliwej Rose oraz biednego, nie mającego nic prócz talentu malarskiego Jacka.
Komentarze: (0)  


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.