Oszukana

  (2008)  film

Changeling

Clint Eastwood
2009-06-08 00:00:00
2 godz. 20 min.
Plakat z filmu Oszukana (2008) - FilmPL
Więcej o filmie
Podstawowe Informacje
Strona główna filmu
Pełna Obsada (125)
Twórcy filmu (24)
Więcej tytułów (0)
Daty premier (1)
Dystrybucja
Studia filmowe
Opisy (1)

Multimedia
Zwiastuny (1)
Zdjęcia (4)
Plakaty (1)
Strony WWW (1)
Ścieżka Dźwiękowa/Soundtrack

Pozostałe Informacje
Recenzje
Powiązane tytuły
Nagrody (5)
DVD, Blu-Ray
Newsy
Box Office

Inne
Ciekawostki (8)
Zdjęcia z planu
Wpadki (8)
Cytaty
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
0 (0)
Błędy / Wpadki w filmie 
Podczas terapii elektrowstrząsowej, widzimy lekarzy trzymających gołymi rękoma bohaterkę przypiętą do łóżka. Poprzez dotknięcie pacjenta w trakcie terapii, przepływ prądu bardzo poważnie zraniłby medyków.
Kiedy Kapitan Jones ( Jeffrey Donovan ) po raz pierwszy przedstawia się Christine Collins ( Angelina Jolie ) mówi, że jest z oddziału d/s nieletnich z Lincoln Park, zamiast z Lincoln Heights.
Choć akcja filmu rozgrywa się w 1928 roku, to ukazana w nim terapia elektrowstrząsowa została zastosowana po raz pierwszy na człowieku dopiero w 1937 roku.
Użyte przez detektywa Lestera Ybarrę pojęcie "seryjny zabójca" zostało sformułowane dopiero w 1970 roku przez agenta FBI Roberta Resslera, a do powszechnego użytku weszło kilka lat później.
W lodówce pani Collins znajduje się kanapka w plastikowej torebce oraz chleb pokrojony w plasterki. Takie produkty nie występowały na rynku w 1928 roku.
Kiedy ksiądz Gustaw przemawia z ambony w kościele, zauważyć można piszczałki organów kościelnych, których konstrukcja pochodzi co najmniej z 1950 roku. Natomiast w 1928 roku, gdy toczy się akcja filmu piszczałki były ukryte za fasadą.
Kiedy Gordon Northcott odwiedza swoją siostrę, jej włosy są nierozczesane, a część opada na jej twarz. Natomiast w następnej scenie włosy są już schludne i uczesane.
Kiedy detektyw Lester Ybarra powraca na ranczo, aby rozpocząć wykopywanie szczątków zaginionych chłopców, w szybie tylnych drzwi samochodu, które otwiera Clarkowi Sandfordowi zauważyć można odbicie operatora kamery i innych członków załogi.
Podobne filmy
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.