News Rozpoczął się 14. Festiwal Millennium Docs Against Gravity. Czeka ponad 140 filmów - FilmPL
Festiwal  |  13 Maj 2017 o 18:38  |  
komentarze: (0)
  |  
3 (1)
12 maja 2017 rozpoczął się 14. Festiwal Millennium Docs Against Gravity. Potrwa do 26 maja 2017 roku. W trakcie trwania festiwalu, widzowie będą mieli okazję obejrzeć na wielkim ekranie łącznie ponad 140 filmów. Filmy będzie można oglądać w pięciu miastach Polski: w Warszawie, Lublinie, Gdyni, Wrocławiu oraz Bydgoszczy

Pierwszego dnia Festiwalu w kinach wyświetlono m.in. "Peszmergowie. Walczący z ISIS" reżyseria: Bernard-Henri Levy), "Safari" reżyseria: Ulrich Seidl) czy "Mallory" rezyseria: Helena Trestikova.

Ponadto widzowie osobiście spotkali się z reżyserką, rzeźbiarką i performerką Bady Minck oraz zobaczyli jej dwa dzieła "Magii plonów" i "Na początku było oko" .

W piątek wyświetlony został film o zmianach klimatycznych "Czas wyboru" - twórcy filmu przekonują, że najwyższy czas podjąć działania, by powstrzymać globalne ocieplenie. Zwrócili również uwagę na prawdziwe koszty wydobycia paliw kopalnianych. W filmie przedstawili także historie innowatorów, przywódców i zwykłych ludzi walczących o czystszy i bardziej zróżnicowany świat. Jednym z twórców filmu jest znany aktor Oscar Isaac .

Nie zapomniano również o polskim akcencie. Osoby wybierające się na festiwal miały okazję zobaczyć film Piotra Stasika "21xNowy Jork" . Jest to dokumentalny esej o kondycji współczesnego człowieka żyjącego w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku - opowiedziany przez 21 bohaterów w różnym wieku, o różnych kolorach skóry spotkanych w nowojorskim metrze.

Pierwszy dzień Festiwalu zakończył się imprezą otwarcia. Przewodnim motywem imprezy była analogowa era dźwięku i obrazu oraz film Zacka Taylora "Kaseta: dokumentalna składanka" w Cafe Kulturalna, barze Studio i wokół klubu festiwalowego – Placu Defilad.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej http://docsag.pl/.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.

Gorące Wiadomości