Transformers: Wiek zagłady

  (2014)  film

Transformers: Age of Extinction

Michael Bay
2013-09-06 00:00:00
Plakat z filmu Transformers: Wiek zagłady (2014) - FilmPL
Plakat z filmu Transformers: Wiek zagłady (2014) - FilmPL
Plakat z filmu Transformers: Wiek zagłady (2014) - FilmPL
Plakat z filmu Transformers: Wiek zagłady (2014) - FilmPL
Więcej o filmie
Podstawowe Informacje
Strona główna filmu
Pełna Obsada (30)
Twórcy filmu (35)
Więcej tytułów (14)
Daty premier (66)
Dystrybucja (1)
Studia filmowe (4)
Opisy (1)

Multimedia
Zwiastuny (4)
Zdjęcia (44)
Plakaty (8)
Strony WWW (2)
Ścieżka Dźwiękowa/Soundtrack

Pozostałe Informacje
Recenzje
Powiązane tytuły (4)
Nagrody (7)
DVD, Blu-Ray (4)
Newsy (10)
Box Office (10)

Inne
Ciekawostki (6)
Zdjęcia z planu
Wpadki (21)
Cytaty
Chcę zobaczyć
0
Nie mój typ
0
7.4 (8)
Błędy / Wpadki w filmie 
W Hongkongu, kiedy Cade, Joshua, Tessa i Shane wchodzą do windy by uciec z dachu, winda nie chce się poruszyć. Cade mówi, że jest przeciążona. Jednak w następnej scenie możemy zauważyć znak informujący, że winda może zabrać maksymalnie nawet dziewięć osób. Powinna więc bez problemu działać z czterema osobami i ziarnem (które najwidoczniej nie jest zbyt ciężkie, skoro Joshua nosi je bez specjalnego wysiłku). 
Kiedy Tessa wspina się po linie, w pewnym momencie za nią pojawiają się psy. W kolejnym ujęciu psy znikają, a w następnym pojawiają się ponownie. 
Jeden z dinozaurów, widocznych podczas otwierającej film sekwencji wielkiej zagłady gatunków pod koniec okresu kredy, to psikatozaurus. Ten gatunek wyginął jednak mniej więcej w połowie okresu kredy, około 40 milionów lat przed końcem epoki dinozaurów. 
Kiedy Tessa wchodzi do białego samochodu, na którym leży Optimus, zamyka za sobą drzwi. W kolejnych ujęciach, kiedy kamera ukazuje Optimusa, drzwi samochodu są otwarte, a kiedy wraca i pokazuje Tessę, drzwi ponownie są zamknięte. 
Kiedy Cade ucieka przed Savoyem w dół budynku w Hongkongu, w pewnym momencie Savoy próbuje zrzucić na niego zewnętrzy klimatyzator. Gdy pod naporem kopnięć urządzenie odrywa się, za nim widzimy tylko pustą ścianę. To oznacza, że klimatyzator w żadnym wypadku nie mógłby chłodzić wnętrza, także nie ma żadnego logicznego powodu, dla którego się tam znajdował. 
Kiedy holowany Optimus wjeżdża na drogę prowadzącą na teren posesji Cade'a, w tle możemy zauważyć zachodzące słońce. Gdy w następnym ujęciu zajeżdża pod dom mamy jednak środek dnia. 
Kiedy Autoboty przygotowują się do wejścia na statek Lockdowna, w pewnym momencie usta Crosshairsa poruszają się, mimo że nie wypowiada on ani słowa. 
Podczas scen w Chinach kilka z głównych postaci jadą samochodem z Pekinu do Hongkongu podczas jednego wieczoru. Jest to jednak niemożliwe, ponieważ odległość pomiędzy tymi miastami wynosi około 1960 kilometrów (1200 mil). 
W jednej ze scen pod koniec filmu Cade ukrywa się za kamiennym murem przed ostrzałem Lockdowna. Kiedy ten trafia w ścianę, możemy zauważyć za nią jeszcze jednego mężczyznę, prawdopodobnie członka ekipy filmowej. 
Kiedy statek Lockdowna podnosi do góry SUVa możemy zauważyć, że Tessa wypada z niego dwukrotnie. 
Podczas bitwy w Hongkongu możemy zauważyć, że miejsca walki zmieniają się z ujęcia na ujęcie. W jednej ze scen Optimus walczy jednocześnie w różnych częściach wyspy Hongkong (okolice zatoki Causeway oraz dzielnice Central i Admiralty), a także w regionie Kowloon, po drugiej stronie Portu Wiktorii. 
W scenie przybycia Autobotów do Monument Valley, podczas jednego z ujęć możemy zauważyć odbijający się w zderzaku Optimusa biały pickup, używany przez ekipę filmową.
Kiedy Su Yueming rozbija motor podczas pościgu w Hongkongu, można zauważyć, że aktorkę zastępuje kaskaderka. Różnią się od siebie między innymi obuwiem - aktorka nosi buty na wysokim obcasie, a kaskaderka tenisówki. 
Kiedy wojskowi przesłuchują rodzinę Yeagerów na farmie, Shane podjeżdża samochodem i parkuje przy ogrodzeniu. W pewnym ujęciu można jednak zauważyć, że samochód Shane'a jest pusty. 
Podczas jednej z początkowych scen, rozgrywającej się na Arktyce, możemy zauważyć leżące razem szczątki tyranozaura i spinozaura. Jest to jednak niemożliwe, ponieważ gatunki te dzieli od siebie wiele milionów lat. Co więcej, tyranozaury występowały wyłącznie na terenach Ameryki Północnej, a spinozaury w Afryce. 
Pociski z kosmicznej broni używanej przez Cade'a mogą poważnie uszkodzić wrogie roboty i wyrzucać je w powietrze. Mimo to przy oddawaniu strzałów o tak dużej mocy nie występuje nawet najmniejszy efekt odrzutu. 
Podczas finałowej bitwy z Lockdownem, kiedy bohaterom udaje się wyrwać miecz Optimusa, w klatce piersiowej przywódcy Autobotów widnieje wielka dziura. Gdy jednak kilka chwil później Optimus przebija Lockdowna mieczem możemy zauważyć, że dziura już znikła. 
Tuż przed przeniesieniem KSI do Chin, w jednym z ujęć możemy zauważyć technika pracującego nad samochodową formą Galvatrona. Skoro jednak Galvatron jest wykonany z "transformium", powinien móc sam przemieniać się w dowolną postać, bez pomocy techników. 
Podczas bitwy w Hongkongu można dostrzec budynki Willis Tower i 311 S Wacker. W rzeczywistości oba te budynki stoją naprzeciw siebie w Chicago. 
Na początku filmu wspomniano, że Cade mieszka w miasteczku Paris w stanie Teksas. Mimo to, w jednej ze scen na samochodzie agentki nieruchomości jest widoczny numer telefonu z kodem kierunkowym 512. Kod ten odpowiada jednak miastu Austin, odległemu od Paris o ponad 300 mil. Poprawny kodem kierunkowym dla Paris jest 903. 
W scenie w której Lockdown strzela do Cade`a schowanego za murem,w miejscu eksplozji stoi mężczyzna w szarym kombinezonie zasłaniający głowę rękami przed wybuchem.
Podobne filmy
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.